Zespół

maciej_2599

Maciej Bennewicz

Założyciel Instytutu Kognitywistyki

Wykładowca kognitywny, Superwizor, Master Coach, Mentor

Twórca programu coachingowego akredytowanego European Quality Award przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC. Coach superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu.

Prowadził zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie Warszawskim, na Akademii Leona Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie i wielu innych uczelniach polskich. W latach 2009 – 2012 był prezesem EMCC Poland (European Mentoring and Coaching Council). Posiada 20 letnie doświadczenie w branży szkoleń skierowanych do biznesu oraz 30 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi w różnych nurtach terapii i rozwoju osobistego.

Realizował i koordynował projekty szkoleniowe dla instytucji państwowych i rządowych, prowadził szkolenia i sesje coachingowe dla firm działających w branżach: finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, wydawniczej, farmaceutycznej, paliwowej, spożywczej, wdrażał programy mentoringowe w organizacjach.

Współtwórca i prowadzący cykl programów edukacyjnych dla młodzieży pt. „Ja”, emitowanych w TVP-1 w latach 97-99. Twórca i koordynator programu edukacji dla dorosłych „Animacje”, realizowanego w Ośrodku „Komorów” w latach 93-97. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy w latach 1989 – 2000.

Autor książek: podręcznika „Coaching i mentoring w praktyce”, „Coaching czyli restauracja osobowości”, „Coaching czyli przebudzacz neuronów”, „Zyskaj na kryzysie”, „Coaching Tao”, „Miłość toksyczna, miłość dojrzała – Coaching relacji”, „Seks trujący, seks doskonały – Coaching relacji”, „Rozmowy z Karolcią czyli coaching przy herbacie”, „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”, „kryZYSK, czyli 99 mil do portu”, „Sto map do celu”, „Życie na Ziemi poradnik dla Kosmitów”, „Bogactwo i szczęście”, „Coaching kreatywność zabawa”, „Coaching – tajemniczy dar kosmitów dla ludzkości”, „Zabić coacha czyli o miłości i nienawiści do autorytetów w Polsce” oraz powieści „Prawda jest hipnozą”, „Wszystkie kobiety don Hułana”, „Przerażające oddziaływania na odległość”.

(Infosfera: Blog: http://blog.bennewicz.pl; YT: www.youtube.com/user/bennewicz; twitter: MaciejBennewicz; facebook: Maciej Bennewicz).

 

Monika Borowiecka

monikaDyrektor Strategiczny Instytutu Kognitywistyki, Master Coach, Mentor, Supervisor

Certyfikaty i uprawnienia:

  • Absolwentka zarządzania i marketingu na wydziale Ekonomii Rolnictwa SGGW
  • Coach Praktyk Biznesu
  • Master & Team Coach
  • Supervisor

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w jednej z największych międzynarodowych firm FMCG – Mars Polska, zdobyte na wielu stanowiskach w Dziale Sprzedaży i Marketingu Handlowym, w tym kilkuletnie stanowisko kierownicze. W czasie pracy zawodowej była zaangażowana w prowadzenie wielu szkoleń z zakresu kompetencji i umiejętności sprzedażowych, budowania relacji międzyludzkich, prowadzenia/facilitowania procesu budowania zaangażowania dla działów współpracujących, 200 uczestników z różnych zakresów biznesu. Uczestnictwo w wielu szkoleniach z zakresu sprzedaży, inteligencji emocjonalnej, rozwoju i oceny współpracownika, motywacji i budowania zespołu, stylów działania i profilów osobowości, zarządzanie energią życiową i workbalance, budowanie zaangażowania i rozwój organizacji.

Osoba kreatywna, inicjująca działanie, przedsiębiorcza, spostrzegawcza, empatyczna, nastawiona na rozwój zarówno osobisty jak biznesowy czy technologiczny.

Executive Coach & Mentor najwyższej kadry menadżerskiej w najlepszych korporacjach. Konsultant i doradca właścicieli prywatnych przedsiębiorstw i twórców znanych Start’UP, a także nowoczesnych technologii i innowacyjnych przedsięwzięć na polskim rynku.

 


Anna Prelewicz

ania-prelewiczDyrektor Programowy Instytutu Kognitywistyki, Wykładowca, Trener kognitywny, Mentor, Coach

Certyfikaty i uprawnienia:

  • Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Warszawskiego
  • Coach i Trener Metody TROP
  • GAME-coach
  • ART-coach
  • Coach Praktyk Biznesu

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachów w Grupie TROP, studia podyplomowe w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rozwój Regionalny. Dodatkowo w ramach fakultetów coachingowych w Norman Benett Academy ukończyła: szkolenie z wykorzystania języka transu w life coachingu oraz certyfikowany kurs z art coachingu i gier coachingowych. Pracuje jako coach i trener dzieląc swoją pasję pomiędzy pracę z różnymi grupami a indywidualne sesje coachingowe oparte o kod etyczny European Mentoring & Coaching Council. Prowadzi zajęcia procesowo podążając za grupą oraz ich potrzebami.

 W swojej pracy korzysta z różnych metod dostosowanych do poziomu i potrzeb konkretnych uczestników i narzędzi  mających na celu wzmocnienie rozwoju indywidualnego. Preferuje pracę  z metaforą, zwiększając zaangażowanie, swobodę, otwartość, spontaniczność i pomysłowość uczestników. Psychologia, rozwój osobisty, edukacja oraz metody pracy z umysłem to jej największa pasja.