Webinary

W Bennewicz Instytut Kognitywistyki

Wszystkie kursy i szkolenia prowadzone w Instytucie łączą praktyczną skuteczność unikatowych narzędzi autorstwa Macieja Bennewicza z najnowszą wiedzą kognitywistyczną.

Prezentowane podczas warsztatów modele ćwiczeniowe mają charakter  interdyscyplinarny. W Instytucie poznasz techniki coachingowe, mające podłoże behawioralno-poznawcze, które uruchamiają neuroplastyczność mózgu. To zaś zapewnia zmianę trwałą – Twoją, Twojego Klienta, zespołu, którym zarządzasz, organizacji…

Każdy z kursów jest tak skonstruowany, że może być wykorzystany do zmiany osobistej lub w procesie edukacyjnym z innymi (np. w pracy terapeuty, coacha, mentora, tutora, nauczyciela, innego edukatora).

Stosujemy metodę Soul, Life & Business. Techniki, które poznasz, mogą służyć do własnej pracy duchowej, rozwoju osobistego lub w twardym biznesie. Narzędzia, których uczymy są elastyczne i możesz je wykorzystać do pracy w dowolnym obszarze (w pracy ze swoim dzieckiem, w relacji miłosnej, w firmie, czy w self-coachingu).

Webinary

w Bennewicz Instytut Kognitywistyki

Webinar – Coaching – genialna metoda, której w Polsce dorobiono gębę

Odbył się: 24 stycznia 2021
Godzina: 10:00 – 11:30

Coaching jako systemowa metoda edukacyjna powstawał w latach 80 XX wieku. Międzynarodowe stowarzyszenie coachingu ukonstytuowały się na początku lat 90. (np. EMCC w roku 1992 w Anglii, ICF w 1995 w USA). Do Polski fala zainteresowania coachingiem dotarła z początkiem XXI wieku i już dekadę później zarówno metoda jak i branża zaczęły się dynamicznie rozwijać. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać kolejne szkoły coachingu a w drugiej kolejności studia podyplomowe realizowane na najlepszych uczelniach polskich. Coache, zwłaszcza pracujący dla biznesu, zaczęli zarabiać spore honoraria.

Przejdź do webinaru

Mentor – Nowy zawód, nowe kompetencje w dobie zmian wywoływanych pandemią

Odbył się: 13 grudnia 2020
Godzina: 10:00 – 11:30

2020 rok pozmieniał niemal wszystko w naszym życiu gospodarczym, społecznym, biznesowym i prywatnym. Jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądał kolejny rok, jednakże skutki tego, co się wydarzyło na całym świecie będziemy odczuwali przez dekady. Jeszcze nie uświadamiamy sobie rozległości i głębokości zmian. Jedno jest pewne, że potrzebny będzie nowy sposób budowania relacji z ludźmi, nowe metody edukacji, niestandardowe sposoby zarządzania, motywowania ludzi i oczywiście sprzedaży dóbr i usług. Nic już nie będzie takie samo…

Przejdź do webinaru

Webinar – Jak radzić sobie z relacjami w trudnych czasach przemian?

Odbył się: 7 czerwca 2020
Godzina: 10:00 – 13:00

Serdecznie zapraszamy na nasz nowy webinar: „Jak radzić sobie z relacjami w trudnych czasach przemian?”, który odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10:00 – 13:00.
Relacje osobiste i zawodowe to jeden z najważniejszych obszarów życia każdego człowieka. Dlatego są dla nas tak ważne i kłopotliwe zarazem. W dobie pandemii i lockdown’u zmieniły się również relacje. Rzadziej spotykamy się ludźmi face to face. Częściej przebywamy z najbliższą rodziną. To zarówno zbliża, jak i wywołuje napięcia. Osamotnia i stwarza szansę na porozumienie.

Przejdź do webinaru

Webinar – Jak wytrwać by przetrwać?

Odbył się: 9 maja 2020
Godzina: 11:00 – 14:00

Serdecznie zapraszamy na nasz nowy webinar: „Jak wytrwać by przetrwać ?”, który odbędzie się 9 maja w godzinach 11:00 – 14:00. Według danych niezależnych ośrodków posługujących się algorytmami matematycznych m.in. zespołu Franciszka Rakowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego (artykuł) szczyt zachorowań na Covid- 19 w Polsce przypadnie na lipiec 2020. Nie wiemy jak zachowa się władza i jakie nastąpią obostrzenia. Do tego zbliża się katastrofalna susza, która najprawdopodobniej dotknie nas wszystkich.

Przejdź do webinaru

Webinar – Źródła osobistej mocy

Odbył się: 18 kwietnia 2020
Godzina: 12:00 – 13:00

W czasach pandemii niestety w niewielkim stopniu możemy liczyć na państwo. Obietnice o „tarczy” i osłonnie okazują się puste, gdy tylko zwrócisz się do ZUS-u albo do banku, choćby o odroczenie płatności. W gruncie rzeczy wielu z nas czuje się pozostawionymi sobie. Niekiedy trudno nam liczyć na pracodawcę, który nierzadko sam boryka się z pytaniem: czy mój biznes przeżyje kolejny miesiąc? Przyjaciele, krewni i zaznajomi często są na zakręcie. Nie wiadomo co przyniesie jutro.

Przejdź do webinaru

Webinar – Typy inteligencji

Odbył się: 26 marca 2020
Godzina: 12:00 – 14:00

Inteligencja wieloraka a motywacja do zmiany osobistej. Szkolenie oparte jest na prekursorskiej teorii prof. Howarda Gardnera, dotyczącej typów inteligencji. Według tej koncepcji człowiek od urodzenia może być wyposażony w różne typy inteligencji. Między innymi o procesu wychowania we wczesnym dzieciństwie, zależy rozwój danego typu inteligencji. Można ją stymulować lub hamować.

Przejdź do webinaru
Call Now Button+48 667 951 750