Konstelacje archetypowe

Coaching Transpersonalny

Termin: niebawem
Czas trwania: niebawem
Miejsce: niebawem
Cena: niebawem

Program skierowany jest do praktyków pracujących z grupami oraz dla osób, które z jednej strony zamierzają dokonać zmiany w swoich relacjach interpersonalnych, z drugiej zaś poznać narzędzia pracy z konstelacjami.

  • Konstelacje czyli ustawienia grupowe: magia, psychodrama, teatr? Jak racjonalnie i profesjonalnie wykorzystywać konstelacje w coachingu? ·
  • Na czym polega skuteczność konstelacji w coachingu? ·
  • Jak rozumieć nieświadomość indywidualną i zbiorową? Jak się przejawia w codzienności? ·
  • Czym są archetypy i jak działają w życiu współczesnego człowieka?

Opis szkolenia

Informacje na temat Konstelacje archetypowe

Program powstał na podstawie wieloletniej praktyki terapeutycznej, coachingowej, mentoringowej oraz pracy z grupami Macieja Bennewicza, a także na podstawie jego książek m.in Coaching Tao, Coaching na Wyspach szczęśliwych oraz Bogactwo i szczęście.

Program skierowany jest do praktyków pracujących z grupami oraz dla osób, które z jednej strony zamierzają dokonać zmiany w swoich relacjach interpersonalnych, z drugiej zaś poznać narzędzia pracy z konstelacjami.

W czasie szkolenia rozwiane zostaną mity na temat konstelacji. Prezentowana przez Macieja Bennewicza metoda i szczegółowy model pracy odwołuje się do racjonalnych i przewidywalnych mechanizmów, dzięki którym nie tylko możliwa jest realna zmiana lecz również jasne stają się mechanizmy, które do niej prowadzą.

Uczestnicy poznają na podstawie praktycznych ćwiczeń zarówno kluczowe pojęcia psychologii integralnej C.G. Junga (nieświadomość zbiorowa, cień, archetypy) jak i założenia psychologii procesu A. Mindella (proces grupowy) a także pojęcie panoramy społecznej (S. Andreas, L. Derks) oraz transpersonalnej integracji (K. Wilber). Szkolenie trwa dwa dni (16 h szkoleniowych). Pierwszy dzień w całości poświęcony jest na kolejne konstelacje z uczestnikami zgłaszającymi swoje tematy, drugi na omówienie zagadnień teoretycznych na podstawie konkretnych ćwiczeń i mechanizmów (silników) ćwiczeń. Nie wszyscy uczestnicy będą mieli swoje osobiste ustawienie – decyduje o tym prowadzący. Praca odbywa się w małych, kameralnych grupach, maksymalnie 12-osobowych. Dodatkowo możliwa jest też obecność stażystów Instytutu Kognitywistyki.

Dla kogo?

Szkolenie jest skierowane do praktykujących terapeutów, mentorów, coachów, oraz nauczycieli jako zaawansowana metoda pracy z klientem. Mile widziani są również pasjonaci z doświadczeniem w procesie osobistej zmiany i rozwoju. Szkolenie poprzedza obowiązkowa rozmowa rekrutacyjna z uczestnikiem.

Uczestnicy otrzymają materiały oraz ćwiczenia do wykonywania po szkoleniu oraz Certyfikat Specjalizacji Coachingowej Instytutu Kognitywistyki – Konstelacje Archetypowe. Coaching Transpersonalny. Program stanowi kompletny model pracy z użyciem narzędzi coachingu transpersonalnego. W cenie przerwy kawowe i posiłek w czasie lunchu oraz materiały.

Prowadzący szkolenie

Maciej Bennewicz

Założyciel Instytutu Kognitywistyki Wykładowca kognitywny, Superwizor, Master Coach, Mentor

Twórca programu coachingowego akredytowanego European Quality Award przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC…

więcej

Anna Prelewicz

Dyrektor Programowy Instytutu Kognitywistyki, Wykładowca, Trener kognitywny, Mentor, Coach

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachów w Grupie TROP, studia podyplomowe w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rozwój Regionalny…

więcej

Zapisy na szkolenie

Essential learning

Kontakt

W przypadku pytań odnośnie szkolenia bądź terminów serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Anna Prelewicz

+48 667 951 750
a.prelewicz@instytutbennewicz.pl

Formularz zapisu na szkolenieChcę otrzymać fakturę VAT