Konstelacje archetypowe

Coaching Transpersonalny

Termin: niebawem
Czas trwania: 16 godzin warsztatowych
Miejsce: niebawem
Cena: 1256 zł brutto

Powiadom mnie o nowym terminie

Konstelacje czyli ustawienia grupowe to metoda, która zdaje się być na pograniczu magii, psychodramy i teatru.

Jak racjonalnie i profesjonalnie wykorzystywać konstelacje w coachingu?
Program skierowany jest do praktyków pracujących z grupami oraz dla osób, które z jednej strony zamierzają dokonać zmiany w swoich relacjach interpersonalnych, z drugiej zaś poznać narzędzia pracy z konstelacjami.

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • Jak racjonalnie i profesjonalnie wykorzystywać konstelacje w coachingu? ·
  • Na czym polega skuteczność konstelacji w coachingu?
  • Jak rozumieć nieświadomość indywidualną i zbiorową? Jak się przejawia w codzienności?
  • Czym są archetypy i jak działają w życiu współczesnego człowieka?

Opis szkolenia

Szczegółowe informacje na temat szkolenia „Konstelacje archetypowe”

Program powstał na podstawie wieloletniej praktyki terapeutycznej, coachingowej, mentoringowej oraz pracy z grupami Macieja Bennewicza. Szkolenie oparte jest także na jego książkach m.in „Coaching Tao”, „Coaching na Wyspach szczęśliwych” oraz „Bogactwo i szczęście”.

Szkolenie kierujemy do praktyków pracujących z grupami oraz dla osób, które z jednej strony zamierzają dokonać zmiany w swoich relacjach interpersonalnych, z drugiej zaś poznać narzędzia pracy z konstelacjami.

W czasie szkolenia rozwiane zostaną mity na temat konstelacji. Prezentowana przez Macieja Bennewicza metoda i szczegółowy model pracy, odwołuje się do racjonalnych i przewidywalnych mechanizmów, dzięki którym nie tylko możliwa jest realna zmiana, lecz również jasne stają się mechanizmy, które do niej prowadzą.

Uczestnicy poznają – na podstawie praktycznych ćwiczeń – zarówno kluczowe pojęcia psychologii integralnej C.G. Junga (nieświadomość zbiorowa, cień, archetypy), jak i założenia psychologii procesu A. Mindella (proces grupowy). Zaprezentowane zostanie również pojęcie panoramy społecznej (S. Andreas, L. Derks) oraz transpersonalnej integracji (K. Wilber).

Szkolenie trwa dwa dni (16 h szkoleniowych).
Pierwszy dzień w całości poświęcony jest na kolejne konstelacje z uczestnikami zgłaszającymi swoje tematy, drugi na omówienie zagadnień teoretycznych na podstawie konkretnych ćwiczeń i mechanizmów (silników) ćwiczeń.

Nie wszyscy uczestnicy będą mieli swoje osobiste ustawienie – decyduje o tym prowadzący. Praca odbywa się w małych, kameralnych grupach, maksymalnie 12-osobowych. Dodatkowo możliwa jest też obecność stażystów Instytutu Kognitywistyki.

Dla kogo Konstelacje Archetypowe?

Szkolenie jest skierowane do praktykujących terapeutów, mentorów, coachów, oraz nauczycieli, jako zaawansowana metoda pracy z klientem. Mile widziani są również pasjonaci, z doświadczeniem w procesie osobistej zmiany i rozwoju.

Szkolenie poprzedza obowiązkowa rozmowa rekrutacyjna z uczestnikiem.

Uczestnicy otrzymają materiały oraz ćwiczenia do wykonywania po szkoleniu oraz Certyfikat Specjalizacji Coachingowej Instytutu Kognitywistyki – Konstelacje Archetypowe. Coaching Transpersonalny.

Program stanowi kompletny model pracy z użyciem narzędzi coachingu transpersonalnego. Cena uwzględnia przerwy kawowe i posiłek w czasie lunchu oraz materiały edukacyjne.

Prowadzący szkolenie

Maciej Bennewicz

Założyciel Instytutu Kognitywistyki, wykładowca kognitywny, superwizor, master coach, mentor

Twórca programu coachingowego European Quality Award akredytowanego przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC…

więcej

Anna Jera

Dyrektor Programowy Instytutu Kognitywistyki, wykładowca, trener kognitywny, mentor, coach

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachów w Grupie TROP, studia podyplomowe w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rozwój Regionalny…

więcej

Zapisy na szkolenie

Essential learning

Kontakt

W przypadku pytań odnośnie szkolenia bądź terminów serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Anna Jera
tel. +48 667 951 ... pokaż numer
e-mail: biuro@instytutbennewicz.pl

Formularz zapisu na szkolenie

Terminy szkolenia zostaną niebawem opublikowane. Jeżeli nie chcesz ich przegapić kliknij poniższy guzik i zapisz się na listę, a my poinformujemy Cię jak tylko terminy będą znane.

Powiadom mnie o nowym terminie
Call Now Button+48 667 951 750