Short Workshops

Szkolenia Biznesowe

Termin: niebawem
Czas trwania: 3 godziny warsztatu
Miejsce: niebawem
Cena: 195 zł brutto za osobę

Short Workshop to intensywny warsztat trwający od 1 ½ do maksymalnie 3 godzin zegarowych.

W czasie pracy w Short Workshop wykorzystujemy bogactwo technik i narzędzi zaprojektowanych przez twórcę Instytutu Kognitywistyki – Macieja Bennewicza, w tym m.in. autorskie gry rozwojowe i coachingowe.

Do działań w zakresie Short Workshops zaliczamy:

  • Talent Discovery, czyli poszukiwanie mocnych stron osobistych rozumianych jako rozwijanie talentu;
  • Creative Workshop, który koncentruje się na aktywności twórczej oraz dokonywaniu kreatywnych zmian, a także
  • Personal Change, czyli dokonywanie zmian osobistych polepszających jakość życia (funkcjonowania) w wybranym obszarze.

Opis szkolenia

Informacje na temat Short workshops

Narzędzia i techniki stosowane w Short workshops

Maciej Bennewicz zaprojektował i skutecznie wprowadził do szkoleń dziesiątki narzędzi, technik i modeli, które od lat mają zastosowanie w biznesie oraz life coachingu, jak też terapii krótkoterminowej, edukacji dzieci i dorosłych, rozwoju osobistym, aż wreszcie mentoringu.

Short Workshop stosujemy również najnowsze narzędzia powstałe w Bennewicz Instytucie Kognitywistyki w ostatnich miesiącach: gry i zabawy edukacyjne, ćwiczenia kreatywne, ćwiczenia z obszaru Tao, narzędzia mentoringowe i wiele, wiele innych.

Short Workshop zastosowania mają również inne skuteczne narzędzia i techniki oraz modele, które z powodzeniem stosowane są na rynku.

Wykorzystujemy wszystkie te, które w szybki, dynamiczny i efektywny sposób pozwalają uczestnikom zmierzać od zamiaru do spodziewanego efektu. Liczy się esencjonalność, skuteczność, dynamika i maksymalne wykorzystanie czasu oraz potencjału uczestników. Krótko i na temat!

Metody

W czasie Short Workshop pracujemy z wykorzystaniem trzech metod:

  • Talent Discovery, czyli pracy nad identyfikacją i zastosowaniem w praktyce wiodącego talentu,
  • Creative Workshop opartym na pracy twórczej oraz dokonywaniu kreatywnych odkryć; a także
  • Personal Change, gdzie koncentrujemy się na rozwoju osobistych kompetencji i dokonywaniu koniecznych zmian życiowych lub biznesowych.

Metoda Short Workshop wymaga aktywnego uczestnictwa. W przeciwieństwie do szkoleń internetowych – krótkie intensywne doświadczenie pozwala uczestnikom nie tylko się dowiedzieć lecz również przećwiczyć, doświadczyć i zrozumieć zagadnienie. Ponadto Short Workshop umożliwia dopracowanie lub wypracowanie konkretnych rozwiązań praktycznych.

Trenerzy

Maciej Bennewicz

Założyciel Instytutu Kognitywistyki, wykładowca kognitywny, superwizor, master coach, mentor

Twórca programu coachingowego European Quality Award akredytowanego przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC…

więcej

Anna Jera

Dyrektor Programowy Instytutu Kognitywistyki, wykładowca, trener kognitywny, mentor, coach

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachów w Grupie TROP, studia podyplomowe w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rozwój Regionalny…

więcej

Rodzaje szkoleń

Short Workshops

Talent discovery

Szkolenie z grupy Short Workshops

Talent Discovery to krótki, intensywny warsztat skupiony na poszukiwaniu, identyfikowaniu i rozwijaniu osobistych zdolności uczestników.

Dzięki współczesnym badaniom m.in. prof. Richarda Wisemana, prof. Martina Seligmana, czy też prof. Tal Ben – Shahara wiemy, że wykorzystanie talentu jest jednym z decydujących czynników w uzyskiwaniu powodzenia życiowego i zawodowego. Jakość tego co robimy, jest zależna od naszego Talent Discovery.

Talent Discovery oznacza w języku polskim poszukiwanie mocnych stron, uzdolnienia, daru, powołania, zdolności, predyspozycji oraz potocznie: drygu, iskry bożej, smykałki.

O ile potrafimy wykorzystać własne talenty, o tyle nasza praca, aktywność lub dany projekt przebiegają nie tylko entuzjastycznie, lecz również szybko, sprawnie i efektywnie.

Talent Discovery opiera się na wykorzystywaniu technik, ćwiczeń, metod i modeli, przy pomocy których uczestnik lub grupa homogeniczna mogą zidentyfikować, wzmocnić oraz rozwinąć talent lub talenty w danej dziedzinie.

Intensywny warsztat trwający od 1 ½ do 3 godzin efektywnie i trwale pobudza neuroplastyczność mózgu i koncertuje uwagę na najważniejszych aspektach związanych z talentem.

Creative Workshop

Szkolenie z grupy Short Workshops

Creative Workshop to krótki, intensywny warsztat rozwijający kreatywność uczestników lub wykorzystujący twórcze podejście przy rozwiązywaniu dylematów, problemów lub określaniu obszarów rozwojowych firmy.

Creative Workshop może być warsztatem, dzięki któremu uczestnicy zdobędą nowy potencjał twórczy. Może być również skoncentrowany na konkretnym projekcie, zadaniu lub działaniu.

Creative Workshop trwa od 1 ½ do 3 godzin zegarowych. Jest to czas, w którym jednostka lub grupa mogą wykreować nowe podejście, znaleźć rozwiązanie nurtujących problemów lub podjąć twórcze myślenie i działanie w danej kwestii.

Już tak krótki czas – przy użyciu odpowiednich metod rekomendowanych przez Macieja Bennewicza = wystarcza, aby stworzyć lub odnaleźć właściwe, najbardziej skuteczne rozwiązania.

Creative Workshop jako metoda twórczego rozwiązywania problemów lub kreowania nowych rozwiązań skupia się na ćwiczeniach, metodach i technikach, dzięki którym możliwe jest szybkie, łatwe i efektywne osiąganie ponadstandardowych, ponadprzeciętnych rezultatów.

Przy zastosowaniu narzędzi pobudzających neuroplastyczność mózgu często już jedna, intensywna sesja przynosi nadspodziewanie twórcze rezultaty. Połączenie Creative Workshop z technikami uplastyczniającymi nasze myślenie, to istota skuteczności. Tak powstają wyniki, które przekraczają wszelkie oczekiwania. Elastyczność jest kluczem do twórczego rozwiązywania problemów.

Personal Change

Szkolenie z grupy Short Workshops

Personal Change to metoda rozwijająca i pobudzająca osobistą zmianę. W dokonywaniu tego rodzaju ewolucji najważniejsze są odpowiedzi: w jakim obszarze rozwój ma nastąpić oraz czego ma dotyczyć? Następnym krokiem jest ukierunkowanie rozwoju. 

Personal Change – wbrew temu co zwykło się sądzić – nie musi trwać wiele sesji, ani wiele tygodni lub miesięcy. Współczesne narzędzia i techniki rozwoju umożliwiają dokonywanie zmian dość szybko. Jedna sesja trwa od 1 ½ do 3 godzin zegarowych i może być wystarczająca do zapoczątkowania, a nawet przeprowadzenia ważnych zmian życiowych, biznesowych lub osobistych.

Personal Change opiera się na metodach, dzięki którym uczestnik od pierwszych chwil spotkania zmierza do sedna nurtującej go sprawy. Nie traci czasu na zbyteczne dywagacje i ozdobniki szkoleniowe. Podejmuje pracę nad swoim tematem i szybko zmierza do efektów.

Nierzadko jedna sesja wystarczy, aby dokonać życiowych zmian granicznych. Czasem potrzebne jest unaocznienie wad i zalet, czasem wystarcza samo wsparcie decyzji. W procesie Personal Change wykorzystujemy narzędzia i techniki z repertuaru kognitywistycznego. Bierzemy pod uwagę zarówno psychologiczne, jak i społeczne uwarunkowania człowieka. Jego biologię, lecz również kulturę oraz wartości.

Zapisy na szkolenie

Short Workshops

Kontakt

W przypadku pytań odnośnie szkolenia bądź terminów serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Anna Jera
tel. +48 667 951 ... pokaż numer
e-mail: biuro@instytutbennewicz.pl

Formularz zapisu na szkolenie

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Call Now Button+48 667 951 750