NEW 4 B&C

NEW 4 B&C

NEW 4 B&C

New 4 B&C to New Learning for Businesss & Customers – nowa propozycja edukacyjna i rozwojowa Bennewicz – Instytutu Kognitywistyki. Proces edukacyjny jest szybki, intensywny i krótki. Pojedynczy warsztat lub sesja edukacyjna trwa od 1 ½ godziny do maksymalnie 3 godzin zegarowych. Proces edukacyjny New 4 B&C nie wymaga dużej inwestycji czasowej. Jest szybki, efektywny i skuteczny.

New learning

Edukacja New 4 B&C oparta jest na krótkich warsztatach oraz intensywnych szkoleniach, skierowana do środowisk biznesowych oraz do osób indywidualnych. Każdy z projektów New 4 B&C jest tworzony na potrzeby konkretnej grupy lub projektu. Może się też skupiać na szczegółowych aspektach dotyczących kreatywności, osobistego rozwoju, talentu. Używamy języka angielskiego w nazwach projektów, gdyż jak wiele trendów edukacyjnych,l;o New 4 B&C pochodzi z obszaru anglojęzycznego. W Polsce nie powstały jeszcze adekwatne odpowiedniki nazw konkretnych metod i kierunków edukacyjnych w obszarze essential learning.

Każdy z projektów New 4 B&C wykorzystuje narzędzia, techniki, ćwiczenia oraz metody pobudzające neuroplastyczność mózgu, czyli zdolność do dynamicznej zmiany nawyków, sposobów myślenia i stereotypów poznawczych. Tym samym mózg zostaje rozćwiczony i w danych obszarach w nowy sposób uporządkowany. Część konektomu, czyli sieci neuronalnej, podlega nowej, bardziej użytecznej konfiguracji. Dzięki nowej konfiguracji lub rekonfiguracji uczestnik zyskuje szybko i łatwo dostęp do nowych sposobów myślenia i działania, które w lepszy sposób niż dotychczas pomagają mu funkcjonować w złożonym świecie zadań i potrzeb.

NEW 4 B&C_2

NEW 4 B&C_2

New 4 B&C – wiedza + działanie

Ten nowy model szkolenia jest połączony z działaniem. Dlatego też szybko zostaje przyswojony przez uczestników. Nowa wiedza łączy się jednocześnie z praktyką i utrwala w postaci nowych wzorców. Jak to możliwe w tak krótkim czasie, niekiedy w kilkadziesiąt minut nauki? Dzieje się tak dzięki zdolności łączenie doświadczeń w naszym mózgu. Podobnie jak przyswojenie trudnego idiomu w języku obcym, nauki równowagi w czasie jazdy na nartach lub na rowerze, albo umiejętności utrzymywanie się na powierzchni wody w czasie pływania. Mózg, umysł i ciało kooperują ze sobą tworząc rozwiązanie w postaci nowej umiejętności. Efekt pojawia się niemal natychmiastowo dzięki odpowiedniej metodzie nauki. Następnie w wyniku utrwalenia nowego wzorca.

 

Rodzaje warsztatów:

ESSENTIAL LEARNING

Design Thinking

Archetypal Psychology   

Transpersonal Process 

informacje: biuro@instytutbennewicz.pl

SHORT WORKSHOPS

Talent Discovery 

Creative Workshop 

Personal Change 

informacje: biuro@instytutbennewicz.pl